Nejčastější dotazy

Zde si můžete přečíst odpovědi na časté otázky, pokud máte otázku, na kterou jste nikde nenašli odpověď, napište nám ji do formuláře v dolní části stránky a my vám odpovíme na e-mail a zařadíme ji do této sekce.

Co potřebuji znát pro základní výběr změkčovače vody?

Tvrdost vody a její roční spotřebu nebo počet lidí v obydlí, kde bude změkčovač umístěn.

Mám vrt/studnu a tvrdost nevím, jak ji zjistím?

Doporučuji v každém případě udělat rozbor vody, ale pro začátek stačí, když tvrdost přeměříte kapkami na měření tvrdosti.

Jaká je výdrž náplně změkčovače vody?

U nás záruka 10 let, podle zkušeností vydrží 12 - 15 let podle kvality, tvrdosti a spotřeby vody.

Voda má slanou chuť, čím to je?

Je více možností, jedna je, že máte nízký nebo kolísavý tlak vody v řádu, další, že voda je příliš tvrdá, a proto je v ní více sodíku, který může způsobovat pocit slané vody. Pokud to není ani jedna z možností, volejte raději servis, voda nesmí být slaná.

Všechno funguje, ale neteče měkká voda a neubývá sůl, co s tím?

Pravděpodobně se vám vytvořil v nádrži solný můstek. To obvykle vzniká při vysoké vlhkosti v prostoru nebo špatným druhem soli (doporučujeme tu, kde je více tablet, jak jemného písku). Návod, jak postupovat najdete na našem blogu.

Jak často se doplňuje sůl do zařízení?

Pokud máte vybraný vhodný model nebo jste si vybrali podle našich doporučení a tabulek, tak 1x, maximálně 2x ročně a zařízení vám signalizuje přes SMS nebo blikajícím displejem až 30 dnů před tím, než dojde sůl, takže máte dostatek času na doplnění.

Je potřeba provádět dezinfekci zařízení?

Není to nezbytně nutné, ale běžně se při servisu dezinfekce provádí, můžete si ji provést i sami podle návodu na našem blogu, pokud si ale nejste jisti, volejte raději servis.

Je změkčená voda vhodná k pití?

Ano, změkčená voda je vhodná k pití. Při vysoké tvrdosti na 42°dH (německé tvrdosti) vody by si měli lidé s předepsanou neslanou dietou dávat pozor na množství vody, které vypijí. Pro změkčení 1 stupně německé tvrdosti se do vody dostává přibližně 8,2 mg sodíku na 1 litr vody. Osoby s předepsanou neslanou dietou musí tuto hodnotu brát v úvahu při výpočtu svého denního příjmu soli. Vypitím 3 litrů změkčené vody denně zkonzumujete v tomto případě 344,4 mg sodíku, což odpovídá přibližně 0,87 g soli. Stejné množství soli je obsaženo například v jednom krajíci bílého chleba.

Kontaktní formulář na dotazy

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

ALTAMORE s.r.o.

je zapsána v obchodním rejstříku, vedeného Krajským soudem v Brně
oddíl C, vložka 81081

náměstí Republiky 725/15
614 00 Brno

IČ: 02359472
DIČ: CZ02359472

Email

Telefon

(+420) 517070016; (+420) 773155755