Spotřeba vody u nás stále klesá

Nedávno proběhla našimi médii informace o průměrné spotřebě pitné vody na osobu/den. Pokud jste ji nezaslechli, tak vám ji prozradím, je to 90l/osobu/den. Ročně je to tedy 32m3 pitné vody.

Je to hodně nebo málo? Jak se to vezme, v minulosti byla spotřeba vyšší, (před 7 lety to bylo 110l/osobu/den), ale tím, jak stoupá cena vody, lidé se snaží šetřit a tím se zvedá cena za 1m3 vody, má to logiku? Podle mě nemá, ale podle dodavatelů vody ano, protože oni byli zvyklí na určitý přísun peněz a ten kdo šetří jim logicky posílal peněz méně, a proto museli zvednou ceny vody.

Víte, kam patříte vy? Spíše šetříte nebo vás to vůbec nezajímá? Změkčovače vody jsou zařízení, která odstraňují vodní kámen a tím samozřejmě chrání vše kudy protéká tvrdá voda Mám na mysli zařízení jako jsou pračka, myčka, vana, sprchový kout, toaleta, vodovodní baterie a dřezy, chladnička s výrobníkem ledu, pressovar, varnou konvice, žehličku atd. a tím ušetří spousty peněz, práce a času s jejich chemickým čistěním a mechanickým odstraňováním nánosů.

Typické změkčovače vody potřebují vodu na regeneraci ionexové náplně, a to je jeden z důležitých parametrů správného výběru změkčovače vody, aby jste neměli vysoké náklady na jeho provoz.